do kasy suma: 0,00 zł
Szczotkowanie ciała na sucho 0
8.jpg

Szczotkowanie ciała na sucho

Zabieg szczotkowania ciała wywodzi się z azjatyckich tradycji pielęgnacyjnych. Jest to codzienny rytuał, który przyniesie naszej skórze niewymierne korzyści w postaci redukcji cellulitu, ujędrnienia i wygładzenia skóry, pobudzi mikrokrążenie krwi oraz, co nie mniej ważne, przyjemnie zrelaksuje! Szczotkowanie ciała na sucho to masaż i peeling w jednym. Ważna w przypadku szczotkowania jest konsekwencja i powtarzalność zabiegu, a także odpowiednia technika wykonywania. Bez obaw nie jest to nic trudnego! Poniżej postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania w tym temacie.


Korzyści ze szczotkowania

Na początek zacznijmy od korzyści jakich możemy się spodziewać po wprowadzeniu szczotkowania ciała na sucho do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Lista jest imponująca i naprawdę robi wrażenie.

• wygładzenie skóry

• ujędrnienie skóry

• poprawa elastyczności skóry

• redukcja cellulitu

• pozbycie się martwego naskórka

• poprawa krążenia krwi i lepsze ukrwienia skóry

• widoczne odmłodzenie skóry,

• wyrównanie kolorytu skóry

• usuwanie toksyn z organizmu, dzięki polepszeniu przepływu limfy

• stymulacja układu odpornościowego

• chwilowe rozszerzenie porów, dzięki czemu zwiększa się dopływ powietrza do skóry

• zmniejszenie obrzęków na nogach

• pomoc w zwalczaniu problemu wrastających włosków

• relaks Szczotkowanie ciała na sucho to świetny zabieg detoksykujący i oczyszczający.

Poprzez masowanie skóry szczotką pobudzamy mikrokrążenie krwi i jednocześnie stymulujemy układ limfatyczny do sprawniejszego działania. Co z tego wynika? Okazuje się, że wynika z tego wiele dobrodziejstw nie tylko dla skóry, ale również dla całego organizmu, bowiem pobudzony układ limfatyczny szybciej usuwa z organizmu toksyny. Masaż szczotką idealnie przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. Po zabiegu warto wmasować w ciało olejek, balsam lub masło, ponieważ skóra potraktowana rytuałem szczotkowania jest bardziej podatna i lepiej będzie przyswajać składniki aktywne z tych preparatów.

Szczotka do masażu

Najważniejsze kryterium wyboru szczotki to rodzaj zastosowanego włosia. Zdecydowanie powinno być ono pochodzenia naturalnego, mamy wówczas pewność, że nie dojdzie do podrażnienia skóry. Warto wybrać szczotkę wpasowującą się w kształt dłoni, co ułatwi wykonanie szczotkowania i pozwoli lepiej wyczuć cały proces.

Jak szczotkować

Skórę możemy szczotkować rano, co pobudzi i doda energii lub wieczorem, wówczas rozluźnimy napięte mięśnie. Wybór pory odpowiedniej do masażu szczotką to sprawa indywidualna. Natomiast technika wykonania zabiegu jest ściśle określona i w tym wypadku należy trzymać się opisanego poniżej schematu. Masaż szczotką wykonujemy zawsze od dolnych partii ciała ku górze, w kierunku serca. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiąże się z rozkładem naczyń limfatycznych i kierunkiem przepływu limfy w organizmie. Szczotkowanie zaczynamy od stóp, a kończymy na dekolcie. Stopy – łydki – uda – pośladki – brzuch – ręce – ramiona – szyja – dekolt. I gotowe! Brzuch masujemy okrężnymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Szczotkowanie rąk zaczynamy od dłoni w kierunku ramion, następnie od szyi w kierunku piersi, wokół których wykonujemy delikatne ósemki. Szczotkę prowadzimy tak by włosie omiatało skórę, jakbyśmy chciały zetrzeć z jej powierzchni pyłek. Ruchy powinny być spokojne i posuwiste. Siłę nacisku szczotki dopasowujemy do siebie, przy czym z pewnością pośladki i uda możemy poddać intensywniejszym zabiegom, natomiast w miejscach bardziej delikatnych, jak dekolt, szyja, piersi zmniejszamy siłę nacisku. Po kilku użyciach z pewnością każda z nas odnajdzie swój rytm i upodobania, dzieje się to automatycznie.

Spodziewane efekty

Szczotkowanie przyniesie najlepsze efekty jeśli będziemy wykonywać go regularnie każdego dnia. Wystarczy na to poświęcić 5-10 minut, rano lub wieczorem, wedle indywidualnych preferencji. Z początku rytuał może wydawać się uciążliwy, jednak z każdym kolejnym dniem zacznie wchodzić w nawyk i przyniesie miłe chwile relaksu. Dlatego w pierwszych dniach warto zachować konsekwencje i nie zniechęcać się. Skóra z pewnością odwdzięczy się nam za poświęcony czas i po około1-2 tygodniach zobaczymy efekty!

Przeciwskazania do szczotkowania ciała.

Szczotkowanie ciała na sucho, jest bardzo zdrową metodą pielęgnacji skóry, jednak występują sytuacje kiedy nie jest wskazane. Tak więc, nie szczotkuj skóry na sucho, gdy masz jakiekolwiek choroby skóry z widocznymi zmianami (np. trądzik, łuszczyca). Przeciwwskazaniami są również żylaki, świeże rany i świeże blizny oraz stany zapalne skóry. Szczotkowanie może nie sprawdzić się w przypadku skóry z tendencją do pękania naczynek, można jednak spróbować i obserwować efekty. Wystające pieprzyki i znamiona należy omijać.

Konserwacja szczotki

Szczotka dobrej jakości, wykonana z trwałego materiału to zakup na lata. Co więcej nie wymaga ona zbyt wielkiego nakładu pracy jeśli chodzi o konserwację. Wystarczy raz w tygodniu umyć szczotkę pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła lub innego delikatnego detergentu, a następnie wysuszyć. Z tym, że nie należy jej suszyć mechanicznie - na kaloryferze czy też suszarką, ponieważ włosie może się odkształcić, a sama szczotka popękać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl